Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų tipai

Plaukų tipai

webb_1501
Galvos  odos tipas  tiesiogiai įtakoja plaukų tipą, lygiai kaip galvos odos būklė nulemia plaukų struktūros būklę, nes oda yra plaukų grožio ir sveikatos šaltinis. Norint turėti sveikus ir gražiai spindinčius plaukus, reikia turėti sveiką galvos odą, nes iš odos plaukai pasisavina jiems reikalingas maistingąsias medžiagas bei stiprumą, kad galėtų vystytis, augti ir atnaujinti savo gyvybinį ciklą. Plaukai yra skirstomi į trys pagrindinius tipus: normalūs, riebūs ir sausi. Taip pat paskutiniu metu vis dažniau susiduriama su mišriais ir pažeistais plaukų tipais.
  • Normalūs plaukai - normali sveika oda, neturinti jokių anomalijų ar problemų daugumos atveju sąlygoja normalius plaukus. Normaliais yra laikomi plaukai, kurie 3-4 dienas nepasidengia riebalais ir tuo pat metu nepraranda savo natūralaus žvilgesio ir lankstumo. Normalūs, sveiki plaukai yra elastingi, iš jų lengva formuoti šukuoseną, juos paprasta šukuoti kaip sausus, taip ir šlapius, nes jie turi tvirtą struktūrą, blizga ir yra švelnūs, jų raginis epidermio sluoksnis yra lygus ir vientisas, jie labai mažai gali skilinėti.
  • Riebūs plaukai - riebi oda tiesiogiai sąlygoja riebių plaukų tipą. Tokie plaukai atrodo netvarkingai, sulipę, riebiai blizga, dažnai yra sušokę sruogomis, lyg drėgni, šukuosena greitai netenka purumo. Kai riebalinės liaukos gamina daugiau riebalų nei reikia, atsiranda poreikis plauti plaukus kasdien ar net dusyk per dieną. Kaip taisyklė, padidėjus riebalinių liaukų sekrecijai galvos odoje, padidėja ir veido odos riebaluotumės bei galvos odos prakaitavimas.
  • Sausi plaukai - kai riebalinė sekrecija yra nepakankama, galvos oda ir plaukai tampa sausi, labai jautrūs ir dehidratuoti (praradę natūralią drėgmę). Taip pat paskutiniu metu vis dažniau sausi plaukai gali būti sąlygojami įvairesnių natųralių išorinių veiksnių bei cheminių procedūrų. Sausi plaukai yra nepaslankūs, turi labai kietą keratino pluoštą, lengvai šiaušiasi, jiems trūksta blizgesio, jie atrodo blankūs ir neelastingi, galiukai skeldėja, lūžinėja, iš jų sunku sukurti norimą šukuoseną. Tokie plaukai dažniau gali pradėti blogai augti bei lūžinėti prie šaknų.
  • Mišrūs plaukai - riebios galvos odos ir sausų plaukų derinys paskutiniu metu yra gan dažnas reiškinys. Tokiais atvėjais reikia elgtis su savo plaukais atitinkamai.
  • Pažeisti plaukai - įvairus išoriniai poveikiai į plaukus, tokie kaip natūralūs (aplinkos – dėvėjimosi), mechaniniai (šukuojant, veliant ir kt.) ir cheminiai (plaukų dažymas, šviesinimas, cheminis sušukavimas ir kt.) sąlygoja atitinkamai plaukų natūralius, mechaninius ir cheminius pažeidimus.
Plaukų tipo nustatymas yra visada svarbus tam, kad parinkti tinkamą jų ir galvos odos  priežiūrą . Taip pat svarbu nepamiršti, kad laikui bėgant plaukų tipas gali kisti, lygiai kaip gali pasikeisti ir odos tipas.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis