Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Priežiūra      Ypatumai

Priežiūra pagal plaukų tipą

webb_6301

Priežiūros ypatumai kiekvienu konkrečiu atveju visu pirma priklauso nuo mūsų plaukų tipo . Norint parinkti tinkamą odos ir plaukų priežiūros priemonę pagal savo plaukų tipą reikia visu pirma jį nustatyti ir nepamiršti apie tai, kad laikui bėgant plaukų tipas gali kisti. Žemiau išvardyti įvairių plaukų tipų priežiūros pagrindiniai ypatumai:
  • Normalūs plaukai - normaliai nereikalauja ypatingos priežiūros, pakanka kokybiško normalių plaukų šampūno su neutraliu pH (rūgštinio odos balanso rodyklė), kuris saugo galvos odos pusiasvyrą, balzamo ir kasdienio šukavimo minkštu šepečiu bei kartą per mėnesį galiukų patrumpinimo.
  • Riebūs plaukai - prieš plaukų trinkimą galima įtrinti į galvos odą specialius preparatus, kurie skatins geresnį galvos odos riebalų nuvalymą. Plaukai yra trenkami taip: iš pradžių 2-3 min. skalauti galvos odą drungnu ar šiltu vandeniu, tik po to naudoti šampūną. Balzamas yra naudojamas pagal poreikį. Po plaukų trinkimo gali būti naudojami galvos odos specialūs preparatai, kurie normalizuotų riebalų sekreciją. Džiovinant tokius plaukus džiovintuvu, reikia pasirinkti švelnų šaltesnį džiovintuvo režimą ir naudoti džiovintuvą ne daugiau dviejų kartų per savaitę. Riebių plaukų per dažnai nešukuoti, nes intensyvus braukymas šepečiu tik paskleidžia riebalus po visą galvą. Šukuoti tokius plaukus irgi reikia minkštu šepečiu. Labai svarbu plaunant galvą, kiekvieną kartą plauti ir šukas bei šepetį.
  • Sausi plaukai - sausus, dažniau trapesnius ir porėtus, skilinėjančius ir lūžinėjančius plaukus negalima skalauti su rūgštintais balzamais, reikia vengti naudoti preparatus, kurie sausins odą: muilą, kietą vandenį, spirituotus ekstraktus, cheminį sušukavimą, dažną plaukų dažymą, saulės spindulius, sūraus ar chloruoto vandens, vėjo, staigaus oro temperatūros svyravimo, dažno džiovinimo karštu džiovintuvo oru. Negalima tokių plaukų skalauti karštu vandeniu. Sausi, lūžinėjantys, skilinėjantys, trapūs plaukai reikalauja ypatingos priežiūros, nes jų raginis sluoksnis sutrūkinėjęs ir skylėtas, ypač atsargiai reikia elgtis plaunant plaukus. Geriausia naudoti šampūną su skalavimo priemonės savybėmis, nes jame yra riebalų ir atstatančių medžiagų, kurios nešiurkštins raginio sluoksnio, bet jį lygins. Labai svarbu po kiekvieno plovimo skalauti tokius plaukus su specialiomis priemonėmis (balzamai, kondicionieriai), kad šukos be pasipriešinimo lengvai slystų plaukais ir nesužeistų raginio sluoksnio. Kartą per tris / keturis plovimus vietoj balzamo ar kondicionieriaus po plovimo naudoti plaukų kaukę, kuri turi didesnę atkuriamųjų medžiagų koncentraciją ir poveikis po jos išlieka ilgiau. Papildomai patartina atlikti galvos odos masažą, kuris skatina galvos odos kraujotaką, normalizuoja riebalinių liaukų išskyrimą, galima naudoti galvos odos specialius preparatus su stimuliuojančiais sveikų plaukų augimą žolelių ekstraktais. Kokybiški plaukų aliejai, losjonai, tonizuojantys skysčiai yra naudojami po plaukų nusausinimo rankšluosčių ir prieš šukavimą. Specialių sausos galvos odos preparatų įtrynimas subalansuoja galvos odos riebalinių liaukų veiklą.
  • Mišrūs plaukai – riebios galvos odos ir sausų plaukų derinys paskutiniu metu yra gan dažnas reiškinys. Tokiais atvėjais reikia elgtis su savo plaukais atitinkamai. Kai galvos oda labai greitai susiriebaluoja, o patys plaukai yra labai sausi priežiūra yra ypatinga tuo, kad iškart yra naudojami dviejų rūšių šampūnai arba specialūs šampūnai tokio tipo plaukams, t.y. prie šaknų mes paimame nedidelį kiekį riebių ar normalių plaukų priežiūros šampūną, o pačiam plaukui panaudojame nedidelį kiekį sausų ar porėtų plaukų priežiūros šampūną. Panašiai ir su balzamais, tik galvos odai geriau panaudoti skystą nenuskalaujamą losjoną, kuris reguliuotų galvos odos riebalavimąsi, o plaukams panaudoti sausų ar nualintų plaukų nenuskalaujamą balzamą. Plaukams galima naudoti ir nuskalaujamą balzamą, tiktai galvos odai reikia panaudoti nenuskalaujamą losjono įtrynimą jau nuskalavus plaukų balzamą. Naudojant tokį derinį greičiau normalizuojasi galvos odos mikroflora ir pagerėja plaukų struktūra. Jei tokiai priežiūrai kategoriškai trunka laiko ir kantybės, tuomet kartą per savaitę išplaukite plaukus riebių plaukų šampūnu, po to įtrinkite į šaknis riebių plaukų preparatą (losjoną ar kremą), o sausus plaukus sutepkite sausų (pažeistų, lūžinėjančių, skilinėjančių ir t.t.) plaukų preparatu, uždenkite plaukus polietileno plėvele ar pergamento popieriumi, apriškite dideliu rankšluosčiu. Natūralios šilumos ir tokio kompreso dėka galvos odos ir plaukų priežiūros veikliosios medžiagos ženkliai geriau įsigeria į plaukų struktūrą ir teigiamai paveikia galvos odos mikroflorą. Po 10-30 min. kruopščiai išskalaukite šiuos preparatus.
  • Pažeisti plaukai - priežiūra yra panaši į sausų plaukų, be to po plovimo plaukus šukuoti retomis šukomis su visiškai lygiu dantukų paviršiumi, kad nepažeistų raginio sluoksnio. Atsargiai išpainioti plaukų sąvėlas, jokiu būdu netempti ir nepešti. Nereikėtų šlapia galva gultis miegoti, tai kenkia plaukams, nes galvos oda atšąlą ir plaukų svogūnėliai gauna mažiau maisto. Kai plaukai jau beveik išdžiūvo ar yra jau sausi, juos reikia labai švelniai šukuoti minkštu šepečių (geriausia būtų kokybiškomis plastiko šukomis ar retų dantukų šepečiu), vengti mechaninių plaukų pažeidimų, stiprių plaukų suveržimų, kietų plaukų segtukų ar gumučių, karšto džiovintuvo oro, nevelti, nešiaušti, nenaudoti kasdien elektrinių suktukų bei žnyplių, nes sausas karštis ištraukia iš plaukų drėgmę ir padaro juos dar trapesniais. Tokie plaukai reikalauja papildomos apsaugos nuo aplinkos poveikio (UV saulės spindulių, jūros, chloruoto bei kieto vandens, žvarbaus vėjo ar šalčio, nusausinto patalpų oro).
Papildomai tinkamos priežiūros pasirinkimas pagal plaukų rūšį gali duoti dar didesnį efektyvumą.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis