Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Sprendimai      Patarimai       Plaukų slinkimo testai

Plaukų slinkimo testai

webb_5211
webb_5211
Norint gauti bendrą atsakymą į klausimą ar Jums tikrai laikas susirūpinti dėl plaukų slinkimo galima pasitelkti į pagalbą populiariais ir nesudėtingus trichologų taikomus plaukų slinkimo nustatymo testus. Tai plaukų tempimo testas ir plaukų trinkimo testas, kurie abu gali būti atlikti savarankiškai plaukų slinkimo laipsnio ir formos apytiksliam nustatymui. Plaukų tempimo testas, iš esmės, yra labai paprastas. Yra paimamos pirštais kelios plaukų sruogos ir švelniai patempiamos. Plaukai, esantys aktyvaus augimo fazėje Anagen, lieka vietoj tuo tarpu kai plaukai, esantys ramybės /iškritimo Telogen fazėje, labai lengvai išslenka. Pagal tai, kiek plaukų išslenka po įtempimo, galima procentaliai nustatyti kiek plaukų folikulų yra Telogen fazėse. Pavyzdžiui, jeigu jus įtempete 20 plaukų ir tik 2 iš jų išslinko, galima manyti, kad apie 10 proc. plaukų folikulų yra Telogen fazėje. Apibendrinant galima pasakyti, kad jeigu Telogen fazėje yra apie 10 proc. augančių plaukų bendra padėtis yra tiesiog ideali, jeigu apie 25 proc. - yra pakankamai tipinė padėtis, virš 35 proc. - turite potencialias problemas. Reikia pažymėti, kad pas moterys ir vaikus plaukų folikulų Anagen fazėje procentaliai yra daugiau, nei pas vyrus. Nors plaukų tempimo testas yra gan paprastas, jis turi tam tikru potencialių spąstų ir klaidingai vertinamų išvadų, jei testas atliekamas netinkamai arba apribojimai nėra pilnai suprantami:
  • Viena didžiausių esminių plaukų tempimo testo problemų yra tai, kad testo resultatas priklauso ir nuo to, ką Jus darėte paskutinias kelias valandas prieš testą su savo plaukais. Jeigu Jus plovėte plaukus prieš testavimą, tai kartų su nešvarumais pasišalino daug plaukų būvusių Telogen fazėje. Plaukų trinkimo proceso metu, kai plaukai kartų su šampūnu masažuojami, yra skatinamas šiose fazėse esančių plaukų išslinkimas iš plaukų folikulų kanalų. Kai praėjus keliom valandom po plaukų trinkimo bus atliktas toks testas, rezultatas bus klaidingas.
  • Telogen esančių plaukų slinkimo kiekis kinta kiekvieną dieną. Dėl to vieną dieną Jus galite turėti teigiamą šio testo rezultatą, tačiau po kelių dienų tas pats testas parodys neigiamą rezultatą. Norint turėti tikslesnį atsakymą idealu būtų atlikti keletą tokių testų per tam tikrą laiko tarpą ir apibendrinti visus gautus rezultatus.
  • Plaukų tempimo testas priklauso nuo metų laiko - pavasarį ir rudenį natūraliai išslenka daugiau plaukų. Į tai yra atsižvelgiama interpretuojant plaukų tempimo testo resultatus.
  • Plaukų tempimo testo resultatas vieno žmogaus skiriasi nuo kito žmogaus, be to kai kurie žmonės turi natūraliai didesnį plaukų slinkimą, tačiau pas juos tiek pat plaukų ir atauga ir tai negalima traktuoti kaip plaukų slinkimo padidėjimą.
Dauguma trichologų taiko kitus testus, kiek panašius į plaukų tempimo testą - plaukų trinkimo (plovimo) ir modifikuotą plaukų trinkimo testus. Jų esmė yra tame, kad suskaičiuojami plaukai išslinkę jų trinkimo metu. Šis testas turi panašias rezultato išgavimo problemas, kaip ir plaukų tempimo testas, tačiau jis suteikia privalumą spręsti apie bendrą plaukų slinkimo laipsnį, ta prasme, kiek plaukų išslenka per visą galvos plotą, o ne iš kokios nors vienos ar kitos konkrečios vietos. Lygiai kaip ir leidžia nustatyti kiek apytiksliai plaukų išslenka per dieną. Vėliau šis testas buvo papildomai modifikuotas, kad be klausimo "kiek" papildomai atsakyti į  klausimą ir "kokių" plaukų išslenka per dieną. Taigi tokių būdu nustatyti ne tik slinkimo intensyvumą, bet ir jo bei pobūdį. Tam reikia ne tik surinkti ir suskaičiuoti visus plaukus, bet taip pat prieš tai padlinti plaukus į kelias grupes priklausomai nuo jų ilgio ir suskaičuoti plaukų kiekvienoje grupėje. Tai leidžia geriau suprasti kokios formos plaukų slinkimas yra pacientui. Šis testas reikalauja daugiau laiko plaukų trinkimui, surinkimui ir perskaičiavimui, tačiau norint turėti tikslesnį atsakymą idealu būtų vėl gi, kaip ir plaukų tempimo testo atvėju, atlikti keletą tokių testų per tam tikrą laiko tarpą ir apibendrinti visus gautus rezultatus. Lygiai kaip ir atsiminti apie praktiškai tuos pačius potencialius spąstus aprašytus aukščiau plaukų tempimo testui. Atlikus abu aprašytus testus galima turėti kiek daugiau pakankamai pagrįstos informacijos plaukų slinkimo vertinimui. Tačiau nepamirškite, kad taip pat galima turėti nuplikimo vystymąsi ne dėl to, kad išslenka daugiau plaukų, o todėl kad išslinkus “seniems” plaukams Telogen fazėje, “nauja” plaukų karta Anagen fazėje atauga vis prastesnė. Tuomet plaukų folikulai Telogen fazėje yra normoje, tačiau galvos odos plaukai palaipsniui plonėja ir progresuoja jų nykimas.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis