Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų savybės       Plaukų stiprumas

Plaukų stiprumas

webb_1611
webb_1611
Sveikas žmogaus plaukas yra labai stiprus ir tamprus. Yra įrodyta, kad sveikas plaukas atlaiko daugiau svorio nei tokio pat skersmens vario viela. Taigi sveiki plaukai yra neįtikėtinai stiprūs, be to jie turi elastinių savybių, t.y. sausą sveiką plauką galima ištempti maždaug 20 proc. jų pirmykščio ilgio, o drėgną plauką – net iki 50 proc. jų pirmykščio ilgio. Kaip gi plaukas lūžta, jeigu jis yra toks stiprus? Tai priklauso nuo plauko traukimo jėgos ir greičio ir, žinoma, nuo vidinės plauko tekstūros būklės. Jeigu palaipsniui labai lėtai traukti vis didinant traukimą plaukas gana ilgai nelūžinės. Tačiau jeigu staiga patraukti su jėga plaukas galės lūžti. Šias plauko savybės reikia turėti omeny kai plaukai yra šukuojami, nes dėl staigių ir greitų plaukų patraukimų šepečiu ar šukomis galima labai greitai pažeisti plaukus ir jie pradės lūžinėti.

Ar mūsų plaukai yra pakankamai stiprūs tam, kad būtų galima kabėti ant jų? Trumpai tariant taip, nes ši galimybė žymiai daugiau priklauso nuo mūsų sprando raumenų stiprumo. Pavyzdžiui, kai kurie Kinijos cirko aktoriai gali kabėti ant savo plaukų pasirodymo metu ir tai yra patvirtinta ilga išradingumo istorija cirkų pasaulyje ir pagrista sveikų plaukų stiprumo galimybėmis.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis