Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų pasiskirstymas       Plaukų tankumas

Plaukų tankumas

webb1331
webb1331
Viename kvadratiniame centimetre plaukuotos galvos dalyje yra maždaug 200-300 plaukų folikulų. Jų kiekis priklauso nuo natūralaus atspalvio, žmogaus amžiaus, vietos galvos odoje ir buvimo ar nebuvimo plaukų slinkimo. Viršugalvyje plaukų tankumas dažniausia būna didesnis. Suaugusio žmogaus vir6ugalvio tankumas yra maždaug 150/cm2, tuo tarpu kai paauglių viršugalvio plaukų tankumas sudaro maždaug 250-400/cm2.

Plaukų folikulų tankumas skiriasi nuo plaukų tankumo, nes priklauso nuo plaukų folikulų struktūros galvos odoje. Plaukų folikulų visada yra daugiau nei pačių plaukų, nes tai susiję su plaukų augimo ciklais – vieni plaukai iškrito dar nespėjus susiformuoti kitam plaukui, kiti plaukai dar yra augimo fazėje ir dar neišvydo odos paviršiaus, dar kiti plaukai vis ilgėja ir auga. Taigi plaukų folikulų tankumas odoje yra didesnis nei plaukų tankumas. Plaukų folikulų tankumas (plaukų kiekis vienam kvadratiniam centimetrui) su metais mažėja. Gimstant folikulų tankumas vienam kvadratiniam centimetrui sudaro apie 1135 plaukų, esant 3-12 mėnesių amžiaus = 795/cm2, trečiam dešimtmetyje sumažėja iki 615/cm2, artėjant prie 70-80 metų amžiaus sumažėja iki 435/cm2.

Natūralus plaukų atspalvis gali įtakoti į plaukų folikulų tankumą. Rausvaplaukiai turi maždaug apie 90000 plaukų folikulų plaukuotoje galvos dalyje, tuo tarpu kaip tamsiaplaukiai gal turėti iki 110000 plaukų folikulų ir šviesiaplaukiai net iki 150000 plaukų folikulų. Plaukų kiekis priklauso ir nuo etninio faktoriaus. Pavyzdžiui, azijiečiai turi maždaug 80000 plaukų folikulų. Plaukų folikulų tankumas yra labai didelis gimstant, nes visi plaukai formuojasi ir vystosi embriono vystymosi metu. Daugiau naujų plaukų folikulų nesiformuoja – tiek kiek mes turėjom jų gimstant, tiek galim ir turėti ilgesni laiką. Tačiau dalis plaukų folikulų gali atrofuotis su laiku dėl amžiaus, paveldėtų ir kitų faktorių.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis