Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų pasiskirstymas

Plaukų pasiskirstymas

webb_1301
Plaukai dengia viso kūno odą, išskyrus lupų, delnų, padų, pirštų apatinį ir šoninį paviršių, apyvarpės vidinės dalies, varpos galvutės ir varputės odą. Plaukų pasiskirstymas ant žmogaus kūno aiškiai nurodo ir jų paskirtį. Plaukai yra skirstomi priklausomai nuo jų folikulo dydžio į normalius (Terminal) ir pūkelinius (Vellus), bei galimas tarpinines formas tarp jų ir turi tokias paskirtis:
Ilgi normalūs plaukai: Ilgi plaukai yra ant galvos, pažastyse, lytinių organų srityse (apsauga nuo išorinių aplinkos veiksnių, nuo karščio bei šalčio; pažastų, veido ir aplink genitalijas plaukų augimas priklauso nuo lytinių hormonų, kurie susidaro brendimo laikotarpiu); galvos plaukai „išgyvena“ kelis vystymosi periodus: pirmasis jų augimas pastebimas per pirmąjį 2-3-jų metų laikotarpį, o lytinio brendimo metu subręsta galutinė išvaizda. Šiame laikotarpyje pažastų ir lytinių organų plaukai tampa šiurkštesni ir labiau garbanoti; plaukų pasiskirstymas ant kūno priklauso nuo lyties, amžiaus ir rasės. Ant krūtinės, pečių, kojų, rankų pas vyrus yra 90% ilgų (terminal) plaukų, o tų pačių plaukų pas moteris yra tik 45%. Normalūs ilgi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).
Šeriniai normalūs plaukai: Trumpi plaukai, ar šeriniai plaukai, auga ant veido: antakiai, blakstienos, barzda ir ūsai (apsauga nuo dirginančių dulkių ir purvo bei prakaito prasiskverbimo į akis; akių apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių; nosies plaukeliai atlieka „oro filtro“ funkciją prieš orui patenkant į organizmo vidų; ausų plaukeliai neleidžia dulkėms patekti į vidų; plaukai aplink burną apsaugo nuo dulkių burnos ertmę); jie yra pakankamai šiurkštūs; senstant pradeda augti ir ant veido. Normalūs trumpi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).
Pūkeliniai plaukai: Kūno plaukeliai labai ploni ir turi mažai pigmentacijos, jie vadinami pūkeliniais plaukais (Vellus). Pūkeliniai plaukai, dengia visą mūsų kūną, jie dalyvauja organizmo jutiminėse reakcijose, skatina efektyvų odos “kvėpavimą” (mūsų organizmo prakaito garavimą). Jų storis svyruoja nuo 1 iki 1,5 mm. Tai trumpi, ploni, minkšti, nepigmentuoti plaukai, juose nėra šerdies (Medula).
Tarpiniai plaukai: Tarpiniai plaukai auga tik ant skalpo ir jie yra tarpiniai tarp pūkelinių (Vellus) ir normalių (Terminal). Jie turi šerdis (Medula) ir ne per daugiausia pigmento, mažiau negu turi „Terminal“ plaukai.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis