Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Priežiūra      Pagrindai       Ir papildomai

Priežiūra po plovimo

webb_6211

Priežiūra po plovimo minimaliai susideda iš plaukų džiovinimo ir šukavimo bei šukuosenos formavimas. Esant reikalui ar norui papildomai gali būti taikomi plaukų gydymo ir stiprinimo procedūros bei jų specifinė galutinė fiksacija. 
 
Plaukams idealiausia duoti išdžiūti natūraliai. Plaukus džiovinkite rankšluosčiu, tačiau labai intensyviai netrinkite, nes pažeisite jų struktūrą. Geriausia šlapius po plovimo plaukus švelniai nuspausti rankomis, po to įsukti į rankšluostį, apvynioti juo visus plaukus ir keletą minučių palaikyti ant galvos, kad susigertų drėgmė. Tačiau dauguma žmonių dėl įtempto gyvenimo tempo priversti skubėti ir naudoja plaukų džiovintuvus, fenus, žnyplės ir pan. prietaisus. Tokiu atveju džiovintuvo antgalį reikia laikyti atokiau (25-35 cm) nuo plaukų ir galvos odos ir naudoti mažesnio intensyvumo režimą arba šaltesnio oro režimą, kad nepakenkti plaukams. Be to prieš naudojant plaukų džiovintuvą ar kitą prietaisą šukuosenos kūrimui, geriau apipurkšti plaukus specialiu preparatu su apsauga nuo karščio poveikio.
 
Šukavimas - tai kasdieninė plaukų priežiūros dalis. Seniai yra sakoma, jog norint, kad plaukai būtų gražūs, juos šukomis reikia perbraukti bent 100 kartų per dieną. Plaukų šukavimas aktyvina kraujotaką, pagerėja plaukų maitinimas, reguliuojama riebalinių liaukų veikla. Nepamirškite, kad reikia šukuoti plaukus ir vakare, nes per dieną ant plaukų nusėda daugybė nešvarumų ir dulkelių, kurios iš dalies pašalinamos šukuojant. Kad rankos ne taip greit nuvargtų galima atsisėsti ir šukuoti galvą pasilenkus. Šukos visada turi būti švarios. Nuo nevalomų šukų nešvarumai, dulkelės bus perkeliami ant plaukų, įtrinami į odą. Be to reikia visada vengti stipriai suveržti ar susegti, ar surišti plaukus, geriau naudoti minkštus medžiaginius plaukų aksesuarus. Sausi plaukai yra pakankamai tvirti ir kieti, tačiau jų savybės visiškai pasikeičia kai jie sudrėksta. Kiekvienas plaukų plovimas šiek tiek paveikia plaukus ir galvos odą. Šlapių, rankšluosčiu nusausintų plaukų iššukavimas gali stipriai paveikti plaukus. Išorinis plauko epidermio ragenos sluoksnis išburksta vandenyje ir tampa nepaprastai jautrus bet kokiems mechaniniams veiksniams. Neatsargiai šukuojant šlapius ar nusausintus plaukus šepečiu ar aštrių dantukų šukomis, plauko ragenos sluoksneliai yra draskomi ir gali būti atplėšiami, tai labai stipriai sumažina plaukų atsparumą, lankstumą ir žvilgesį. Todėl šlapiems ar drėgniems plaukams išpainioti ir sušukuoti yra naudojamos tik retų dantukų šukos, tokiems plaukams visiškai netinka jokie šepečiai. Amerikoje ir Europoje šiuo metu vis populiarėja plaukų šukavimas pirštais kai visiškai nėra naudojamos šukos. Tačiau tai tinka tik tokiems plaukams, kurie yra arba trumpi arba labai lengvai pasiduoda formavimui.

Kad išvengti nereikalingo plaukų tempimo, draskimo ir išrovimo, reikia labai gerai išpainioti susivėlusius ir susipainiojusius plaukus: pradėti išpainioti ir iššukuoti reikia visuomet (šlapius, drėgnus ir sausus plaukus) nuo galiukų ir pamažu kilti aukštyn prie šaknų, o ne priešingai, nes šukuojant nuo galiukų ir kylant prie šaknų mes nepažeidžiame raginio sluoksnio, natūralaus augimo žvynelių krypties. Jeigu plaukai yra labai sunkiai iššukuojami, reiškia jie yra jau stipriai pakenkti ir laikas susirūpinti jų struktūros atstatymu. Šiuo atvėju norint susigrąžinti plaukams natūralų blizgesį bei tamprumą yra reikalingas plaukų stiprinimas. Aplamai plaukų gydymo ir stiprinimo procedūros reikalingos tuo atvejų kai yra įvairesnių plaukų problemų kas šiom dienom pasitaiko labai dažnai. Bėje, besirūpinant plaukų priežiūra reikia nepamiršti ir galvos odos priežiūrą. Bet kuriuo atvejų kompleksinis priėjimas prie plaukų struktūros stiprinimo, slinkimo sumažinimo ir stipresnių plaukų augimo skatinimo garantuoja ilgalaikį ir visada gerą rezultatą.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis