Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Biologija      Plauko biochemija       pH įtaka

pH įtaka

pH reikšmė nusako aplinkos rūgštingumo ar šarmingumo laipsnį (pH tai cheminė rūgštingumo ar šarmingumo rodyklė). Plaukų pH reikšmė turi tiesioginę įtaką jų būklėi. Normalių sveikų plaukų pH yra rūgštinis. Tai nusako plaukų uždarą žvynelių sluoksnį kuris savo ruožtu apsaugo apatiinį žievės sluoksnį ir užtikrina plaukų bendrą stirpumą ir elastingumą bei žvilgesį. Atitinkamai kuo aukštesnė (šarmingesnė) yra plaukų pH reikšmė tuo daugiau pakilęs ir prasiskleidęs bus jų žvynelų sluoksnis bei atsivėrusi žievė ir tuo prastesnė bus jų bendra būklė. Kas gi yra pH? Tai potencialaus vandenilio kiekio vandenyje dydis. Vandens molekulė H2O susideda iš dviejų molekulių: H+ ir OH. Priklausomai nuo to, kiek H+ ir kiek OH molekulių yra sudėtyje, t.y. nuo jų santykio, yra sprendžiama apie medžiagos (skysčio, odos, plaukų ir t.t.) rūgštingumą ar šarmingumą. pH skalės dydžiai yra nuo 0 iki 14, neutralus dydis yra 7 (pH nuo 0 iki 7 yra laikoma rūgščia, o nuo 7 iki 14 yra laikoma šarmine). Kai pH < 7.0 yra daugiau H+ molekulių nei OH molekulių ir yra rūgštinga aplynka (plaukų struktūros sukietėjimas ir susitraukimas); kai pH = 7.0 reiškia, kad yra vienodas kiekis H+ ir OH molekulių ir yra neutrali aplinka; kai pH > 7.0 yra daugiau OH molekulių nei H+ molekulių ir yra šarminga aplynka (plaukų struktūros suminkštėjimas ir išbrinkymas).

webb_2611
webb_2611
Įvairios cheminės procedūros gali stipriai pakeisti plaukų pH reikšmę. Procedūrų metu šarmai yra naudojami plaukų struktūros minkštinimui ir išbrinkymui, o rūgštys atvirkščiai - plaukų struktūros susitraukimui ir sukietėjimui. Elementarios žinios šioje srityje gali padėti išvengti didesnių problemų lygiai kaip, pavyzdžiui, atsakyti į klausimą kodėl nėra sveika trinkti plaukus su muilu.
 
pH cheminė rodyklė ir medžiagų pavyzdžiai: A - druskos rūgštys (pH tarp 0 ir 1); B - citrinos sultys (pH =2.2; C - actas (pH=2.5); D - neutralizavimo medžiagos (pH=3.0); E - vandenilio peroksidas (pH=4.0); F - skalavimo priemonės, kondicionieriai (pH tarp 3.0 ir 5.8); G - oda (pH tarp 4.8 ir 5.5); H - plaukai (pH nuo 4.5 iki 5.5); I - rūgštiniai cheminiai plaukų sušukavimo preparatai (pH tarp 4.2. ir 6.0); K - cheminio sušukavimo neutralizavimo preparatai (pH tarp 6.0. ir 7.8); L - šlapalas (pH=6.0); M - distiliuotas vanduo (pH=7.0); N - kraujas (pH apie 7.5); O - pusiau patvarūs plaukų dažyklai (pH nuo 7.0 iki 9.0); P - šalto plaukų sušukavimo losjonai (pH nuo 9.0. iki 9.5); Q - muilas (pH nuo 8.5 iki 10.2); R - plaukų dažai (pH tarp 9.2 ir 10.4); S - plaukų šviesinsimo preparatai (pH=10.0); T - depiliaciniai preparatai (pH apie 11.3); U - amoniakas (pH apie 11.6); V - šarminės medžiagos plaukų struktūros suminkštinimui (pH nuo 11.0 iki 13.0); W - šarmai (pH apie 14.0).

Plauko žvynelių sluoksnių prie skirtingų pH dydžių vaizdas po mikroskopu atspindintis plauko struktūros būklę:

webb_2612
webb_2612
  • 1. pH = 4.0 - 5.5 - normali, sveika išorinė plaukų struktūra, plaukai turi teigiamą elektros krūvį (+) ir yra laikomi rūgštiniais. Uždaras žvynelių sluoksnis saugo žievės sluoksnį, sustiprina plaukų žvilgesį ir užtikrina plaukų stiprumą ir elastingumą bei žvilgesį . Tokiems plaukams yra saugios cheminės procedūros.
  • 2. pH = 5.5 - 7.0 - plaukai turi ne itin uždarą žvynelių sluoksnį, nors turi teigiamą krūvį ir yra laikomi rūgštiniais. Jie reikalauja daugiau priežiūros, patariamos švelnios cheminės procedūros.
  • 3. pH = 7.0 - 8.5 - žvynelių sluoksnis yra kiek pakilęs, plauko žievė yra prasivėrusi, plaukai veliasi, sausėja, tampa pažeidžiami ir blankūs, jie turi neigiamą elektros krūvį ir yra laikomi šarminiais. Šie plaukai reikalauja specialios priežiūros, jiems nėra patartinos cheminės procedūros.
  • 4. pH virš 8.5 - tokių plaukų žvynelių sluoksnis yra pakilęs ir atsiskleidęs, plauko žievė yra atverta, plaukai yra stipriai pažeisti, nusauinti, stipriai veliasi,lūžinėja. Šie plaukai reikalauja specialios priežiūros preparatų bei procedūrų, jiems yra nepatartinos jokios cheminės procedūros.

webb_2613
webb_2613
webb_2614
webb_2614
webb_2615
webb_2615

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis