Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Sprendimai      Interaktyvus žodynėlis       K

webb_5k
webb_5k
 • K grupės vitaminai - reikalingi kraujo krešėjimo faktoriams bei kaulų baltymams susidaryti.
 • Kalcis - vienas svarbiausių makroelementų raumenų audinio, miokardo, nervų sistemos, odos ir kaulinio audinio funkcionavime.
 • Kalis - makroelementas ypatingai reikalingas organizmo ląstelių „maitinimui“.  
 • Kakao aliejus – riebus aliejus, tonizuoja ir turi žaizdas gijimo greitinimo savybes.
 • Kamparų spiritas – naudojamas riebios ir sausos seborėjos gydymui.
 • Keratin, hydrolized keratin (keratinas, hidrolizuotas keratinas) – elastinis plokščias netirpus fibrilinis, daug cisteino turintis baltymas su dideliu sieros ir aminorūgščių kiekiu; yra pagrindinė odos, plaukų ir nagų sudėtinė dalis, skatina ląstelių ragėsimą, regeneruoja pažeistą plauko paviršių; stimuliuoja plaukų augimą. Jis suteikia odai tvirtumo ir beveik visiškai nepraleidžia vandens. Yra dvi šio baltymo formos: α-keratinas aptinkamas žinduolių ląstelėse, o β-keratinas - paukščių ir roplių ląstelėse. α-keratinas sudarytas iš alfa spiralių, o β-keratinas iš beta lakštų, todėl yra tvirtesnis. Žmonių keratino baltymų šeima skirstoma į minkštus epitelinius keratinus (citokeratinus) ir kietus plaukų keratinus. Plaukų keratinai grupuojami į dvi subšeimas: I tipo (rūgštinius) ir II tipo (bazinius arba neutralius). Keratinai yra pati įvairiapusiškiausia tarpinių gijų baltymų klasė, nes ekspresuojama daugybė keratino izoformų. Šias izoformas galima suskirstyti į dvi grupes: 1) apie 10 keratinų yra saviti “tvirtiems” epiteliniams audiniams, iš kurių susidaro nagai, plaukai ir vilna; 2) apie 20 vadinamųjų citokeratinų yra randami vidinių kūno ertmių epitelyje. Kiekvienas epitelio tipas ekspresuoja būdingą rūgštinių ir bazinių keratinų derinį. Svarbiausia keratino gijų funkcija yra palaikyti epitelinių audinių struktūrinį vientisumą mechaniškai tvirtinant ryšius tarp ląstelių. Kosmetologijoje hidrolizuotas kerinas yra naudojamas greitam odos ir plaukų pažeistų paviršių regeneravimui ir ląstelių ragėsimui skatinti. Preparatuose: Fluid hair silc, Hydra-Sport, Silver-Hair 
 • Keramidai – regeneruojančios medžiagos, mažina plaukų galiukų skilinėjimą, suteikia plaukams blizgesio; išskiriamas iš augalų keramidų kompleksas (gliukosfingolipidai – fitosfingozidų, glikozidų ir polisočiųjų riebiųjų rūgščių kompleksas) yra būtinas ląstelių membranų komponentas; turi atstatomąjį, stiprinamąjį ir drėkinamąjį poveikį, lėtina odos senėjimą ir stiprina plauko kamieną.
 • Ketokonazolis (Ketoconazolum) - tirpus riebaluose, pirmasis susintetintas imidazolų derivatas, sisteminis plataus veikimo spektro VNG (vaistai nuo grybelio). Panašiai kaip ir kiti azolų grupės VNG, ketokonazolis slopina ergosterolio, kuris yra grybelių lipidinės membranos sudedamoji dalis, gamybą. Todėl keičiasi grybelio ląstelių membranų savybės ir funkcijos – didėja pralaidumas, sutrinka ląstelių augimas ir dauginimasis. Poveikis – fungistatinis.
 • Kobaltas - mikroelementas, įeina į kobalamino ( vitamino B12) sudėtį, būtinas normaliam visų organizmo ląstelių, ypač kaulų čiulpų, nervų sistemos, virškinamojo trakto funkcionavimui; plaukų stiprumui.  
 • Kosmetika – a) plaukų, odos, nagų ir dantų priemonės ir būdai; b) medžiagos plaukų, galvos, veido ir kūno odos pagražinimui bei gaivinimui (kremai, losjonai, pudra, lūpų dažai, akių tušas, akių vokų šešėliai, dantų pasta ir kt.).
 • Kosmetologija - mokslas apie žmogaus įvaizdžio gerinimo metodus ir priemones: b) plaukų, odos, nagų ir dantų priemonės ir būdai.
 • Kortikosteroidai - (lot. cortex – žievė + gr. stereos – kietas + eidos – pavidalas) – antinksčių žievės išskiriami steroidiniai hormonai. Kortikosteroidai veikia baltymų, riebalų, angliavandenių, vandens ir elektrolitų apykaitą, slopina uždegimą, imuninę sistemą, mažina alergines reakcijas, palaiko organizmo vidinės terpės pastovumą. Visi kortikosteroidai skirstomi į dvi grupes: a) gliukokortikoidai - veikia medžiagų apykaitą: skatina riebalų ir baltymų skaidymą, glikogeno sintezę; mažina uždegimines reakcijas: slopina vazodilatacija, fagocitozę ir prostaglandinų biosintezę; b) mineralkortikoidai - reguliuoja ir palaiko normalų elektrolitų ir vandens kiekį organizme.
 • Kraujažolės ekstraktas (Achillea Millefolium, lotynų k.) - subalansuoja riebalų išsiskyrimą, stiprina plaukų struktūrą, turi antiseptinį poveikį, ypač patartinas esant galimiems seborėjos paūmėjimams, saugo nuo negatyvaus aplinkos poveikio.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis