Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Priežiūra      Ypatumai       Ir papildomai

Priežiūra pagal plaukų rūšį

webb_6311

Tinkamos priežiūros pasirinkimas priklausomai nuo plaukų rūšies gali ženkliai pagerinti jų būklę bei padėti sukurti norimas šukuosenas. Žemiau išvardyti įvairių plaukų rūšių priežiūros pagrindiniai ypatumai:
  • Normalūs plaukai - beveik visada nusako normalią galvos odos būklę ir gerą žmogaus sveikatą. Normalių plaukų priežiūrai reikalingos reguliarios procedūros, skirtos palaikyti plaukų ir galvos odos sveikumą ir švarą. Prieš plaukų trinkimą reiktų maždaug 5 min. pašukuoti plaukus šepečiu, po to galima juos sudrėkinti vandeniu ir išpūtuoti šampūnu, šampūną galima iškart nuskalauti arba pamasažuoti galvos odą 5-10 min. ir tik po to kruopščiai nuskalauti. Skalavimo priemonę, kondicionierių ar balzamą galima naudoti ant gerai išplautų ir lengvai nusausintų (kad vanduo nevarvėtų) rankomis ar rankšluosčių plaukų. Nuskalaujamas priemones galima nuskalauti iškart arba po kelių minučių. Po balzamų ar kondicionierių nuskalavimo reikia gerai nusausinti plaukus rankšluosčių ir džiovinti plaukus. Kai normalius plaukus tenka džiovinti džiovintuvu ar fenu, geriau plaukus apipurkšti arba sutepti su specialia apsaugine priemone, sauganti nuo karščio poveikio. Atsargiai iššukuoti plaukus ir formuoti šukuoseną.
  • Ploni plaukai - šiuolaikinės plaukų priežiūros priemonės (šampūnai ir nuskalaujamos skalavimo priemonės) savo sudėtyje turi specialias medžiagas, kurios apvelka ploną plauką nuo šaknų iki galiukų apsaugine plėvele. Tačiau, naudojant tokias priemones po kiekvieno plovimo, ploni plaukai tampa per daug apkrauti šių specialių medžiagų komponentais, greičiau sulimpa ir nelaiko šukuosenos. Plonų plaukų priežiūrai tokias skalavimo priemones geriau naudoti bent kas antrą plovimą, o kas pirmą plovimą naudoti arba kokybišką šampūną „du viename“ (2in1) arba po kiekvieno plovimo naudoti nenuskalaujamus specialius plonų plaukų preparatus su drėkinamaisiais proteinais, kurie neapsunkina plauko, nes neturi savo sudėtyje riebiųjų komponentų. Tokių plaukų priežiūrai reikia specializuotų produktų ne tik plaukų trinkimui ir struktūros atkūrimui, bet ir šukuosenos formavimui. Tokius plaukus reikia labai atsargiai šukuoti švelniu šepečiu ar šukomis, stengtis džiovinti natūraliai, nenaudojant karščio. Tačiau jeigu reikia panaudoti džiovintuvą, reikia būtinai apipurkšti plaukus apsaugine ir standinančia priemone, pasirinkti šaltesnio oro putimo režimą ir laikyti džiovintuvo antgalį atokiau nuo plaukų (20-35 cm atstumu).
  • Sūkuriuoti plaukai - vystosi ir styra ta kryptimi, kuria auga, o jų augimas priklauso nuo to, į kurią pusę nukreiptas plaukų folikulas. Plaukai, augantys dviem kryptim, sukuria dvi skirtingos krypties „sroves“, taip ir išauga sūkurys. Tokių sūkurių gali būti daug ir jie gali būti išdėstyti per visą plaukuotos galvos dalį. Dažnai sūkurius neįmanoma sušukuoti į norimą pusę. Sūkuriuotų plaukų priežiūra mažai ko skiriasi nuo kitų plaukų priežiūros, juo labiau kad reikia visada pasirinkti priemones plaukų trinkimui ir priežiūrai atitinkančios jų būklei einamuoju periodu. Sūkuriams paslėpti ar juos pabrėžti būtina ne tik išsiaiškinti sūkurių kryptį, suderinti tinkamą kirpimą ir šukuosena, bet reikia naudoti specialias plaukų formavimo priemones po jų trinkimo ir priežiūros procedūrų, kad užfiksuoti norimą šukuoseną.
  • Ilgi plaukai - patartina naudoti specialius produktus ilgų plaukų priežiūros serijos, kurių paskirtis švelniai išlyginti ilgų plaukų struktūrinius skirtumus (plaukų būklė prie šaknų turi skirtingą struktūrą nei plaukų galiukų). Šampūną galima atskiesti vandeniu ir šiuo mišiniu suvilgyti šlapius plaukus prie šaknų, skalaujant vandeniu plaunančios šampūno medžiagos tekės per visą plaukų ilgį ir pašalins visus nešvarumus. Plaunant ilgus plaukus, negalima jų trinti kaip skalbinius, nes šlapi plaukai nepastebimai greitai yra pažeidžiami mechaniškai. Džiovinti tokius plaukus reikia stengtis natūraliai, be džiovintuvo. Šampūną ir skalavimo priemonę reikia pasirinkti pagal plaukų tipą (normalūs, sausi, riebūs ar nuo pleiskanų), o plaukų galiukams pasirinkti papildomai specialius produktus naudojimui kaip prieš plaukų plovimą, taip ir po jo bei prieš šukavimą. Jei išplauti plaukai labai elektrinasi, reikia panaudoti purškiamus ar tepamus specialius nenuskalaujamus produktus, kurie panaikins jų elektrinimąsi iki sekančio jų plovimo. Ilgų plaukų priežiūra reikalauja bent du kartus per mėnesį išplautus plaukus patepti plaukų kauke, šiltai aprišti ir po 20-30 min. nuskalauti, po to panaudoti papildomai, jeigu reikia, specialius produktus plaukų galiukų apsaugai. Šukuoti ilgus išplautus ir rankšluosčiu nusausintus plaukus geriau retomis šukomis, pradedant nuo galiukų ir palaipsniui kylant link šaknų, kiekvieną kartą prašukuojant ir galiukus. Kai ilgi lygūs sausi plaukai yra šukuojami, geriau panaudoti švelnų natūralių šerių ar kokybiško plastiko šepetį ir labai kruopščiai juos iššukuoti pradedant nuo galiukų. Labai svarbu, rišant ilgus plaukus, neveržti jų per smarkiai, naudoti tik specialias gumeles aptrauktas minkšto švelnaus audinio sluoksniu.
  • Garbanoti plaukai - šampūną ir skalavimo priemones reikia pasirinkti atsižvelgiant į plaukų tipą (normalūs, sausi, pažeisti, trapūs, riebūs) ir jeigu jie yra ilgi, plauti, kaip ilgus plaukus. Papildomai yra patartina naudoti kartą per dvi savaites plaukų kaukes. Garbanotų plaukų žvilgesio suteikimui yra naudojami purškiami ar tepami nenuskalaujami specialūs produktai. Rankšluosčiu nusausintų išplautų ar sausų natūraliai garbanotų ar chemiškai sušukuotų plaukų tankias garbanas reikia šukuoti plačiais dantimis šukomis. Džiovinti geriau natūraliai, be džiovintuvo. Jeigu tenka naudoti džiovintuvą, tam yra naudojama ne karšto oro srovė ir specialus antgalis (difuzeris).


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis