Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų tipai       Plaukų rūšys

Plaukų rūšys

webb_1511
webb_1511
Pagal plaukų struktūros ypatumus plaukai yra suskirstomi į penkias pagrindines rūšys: normalūs, ploni, sukūriuoti, ilgi bei garbanuoti:
Normalūs plaukai – tai plaukai, kurie gali būti vidutinio storio ir stori, dažniausia jie turi sveiką struktūrą, natūraliai žvilga ir gerai atspindi šviesą. Normalaus ar vidutinio storio plaukai turi storį nuo 0,0050 iki 0,0075 mk. Stori plaukai turi storį nuo 0,0076 iki 0,0155 mk. ir daugiau. Ploni plaukai turi mažesni kaip 0,0050 mk. storį. 
Ploni plaukai – ploni plaukai tai ne lyga, o viena iš plaukų savybių. Plonus plaukus neįmanoma padaryti storais, tačiau trumpam padidinti jų skersmenį galima. Ploniems plaukams trūksta purumo ir tvirtumo dėl mažo kiekvieno plauko skersmens. Esant ploniems plaukams, paprastai, galvos oda yra jautri, dažnai plaukai atrodo blankūs ir neblizgūs, tokie plaukai yra labai jautrūs mechaniniams veiksniams ir labai greitai yra pažeidžiami. Iš tokių plaukų yra lengva sukurti šukuoseną, nes jie yra minkšti, bet plonų plaukų šukuosena neilgai išsilaiko.
Sukūriuoti plaukai - dažniausia tai būna lygūs plaukai, bet kai kur augantys sūkuriais, sūkurio plaukai nepaklūsta įprastiems mėginimams pakeisti šukuosenoje jų kryptį. Tokiems plaukams reikia pasirinkti tinkamus produktus, kurie atitinka jų struktūros būklei bei pasirinkti tinkamą kirpimą ir šukuoseną, kuri tiks esant sūkuriams.
Ilgi plaukai - atsižvelgiant į plaukų ilgį, yra patyrę daug procedūrų (plovimą, džiovinimą, šukavimą ir t.t.). Struktūros skirtumas tarp sveikosios dalies prie šaknų ir nualintų galiukų dažnai būna akivaizdus. Į tai būtina atsižvelgti pasirenkant plaukų priežiūros produktus ir metodus bei pricedūras.
Garbanuoti plaukai savo ruožtu yra skirstomi į natūraliai garbanuotus ir cheminių preparatų garbanuotus plaukus:
  • Natūraliai garbanoti plaukai - smarkiai ar smulkiai garbanoti plaukai yra beveik visada stiprūs, nors neretai yra sausi ar net panašūs į šiaudus. Tokiems plaukams tinka bet kokios šukuosenos, kurių nereikia džiovinti džiovintuvu ar papildomai susukti, tokius plaukus reikia stengtis džiovinti natūraliai. Prižiūrėti tokius plaukus reikia taip pat, kaip ir sausus, porėtus, trapius ar pažeistus plaukus.
  • Cheminių preparatų garbanoti plaukai - daug moterų ir vyrų, kurie turi iš prigimties tiesius plaukus, nori juos sugarbanoti. Tokias atvejais yra padaromas cheminis plaukų sušukavimas ir plaukai keliems mėnesiams lieka sugarbanoti. Tačiau koks bebūtų cheminis permanentinis stiprus ar švelnus plaukų sušukavimas, jo cheminių preparatų poveikis plaukų struktūrai lieka ilgam. Net jeigu labai kokybiškai padarytas toks sušukavimas, plauko struktūrą reikės pasirūpinti daugiau nei chemiškai neapdorotam plaukui. Po cheminio plaukų sušukavimo pakinta plauko keratino sieros tiltelių struktūra, ji tampa trapesnė ir reikalauja specialių plaukų priežiūros priemonių naudojimą.
Kiekvienos plaukų rūšies atvėju ypatingai esant problemoms yra svarbus tinkamos  priežiūros  parinkimas. 

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis