Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Priežiūra      Taisyklės       Ištisą gyvenimą

Pagrindinės taisyklės ištisą gyvenimą

webb_6121

Sveikų plaukų priežiūros taisyklės ištisą gyvenimą:
  • Nuo 0 iki 10 metų: Naujagimių plaukų priežiūrai reikia naudoti produktus, skirtus naujagimių ar kūdikių plaukams (šampūnai be ašarų, labai jautrios galvos odos priemones). Mažiems vaikams iki 4-5 metų reiktų rinktis vaikų plaukų priežiūros produktus, o vaikams nuo 6-7 iki 8-9 metų galima rinktis vaikų plaukų priežiūros šampūnus arba (jeigu plaukai labai veliasi, yra ilgi, sunkiai šukuojami) normalių ar sausų (arba jautrių) plaukų priežiūros priemones. Nors tokiems plaukams kurį laiką gerai būtų padaryti natūralias kaukes kartą per savaitę ir natūralių žolelių skalavimus. Ilgiems plaukams gerai būtų retkarčiais panaudoti skalavimo priemone ar balzamą po plaukų trinkimo arba nenuskalaujamą kondicionierių, kad pagerinti šukavimą ir plaukų atsparumą mechaniniams veiksniams. Geram plaukų vystymuisi kūdikiai turi gauti reikiamą natūralių vitaminų ir mikroelementų kiekį iš maisto produktų, būtinai daug judėti ir kuo daugiau būti gryname ore, be to nuo pat pirmų dienų reikia rūpintis vaiko grūdinimosi ir sveikatos stiprinimu bei gera savijauta.
  • Nuo 10 iki 18 metų: Vaikams ir paaugliams dėl lytinio brendimo procesų pradžios ir intensyvaus organizmo persitvarkymo padidėjus galvos odos riebumui ar jautrumui reikia rinktis švelnias plaukų priežiūros priemones arba juos kas antrą kartą kaitalioti su normalių plaukų (arba sausų, riebių, nuo pleiskanų – priklausomai nuo būklės) plaukų priežiūros produktais. Ilgų ar trumpų plaukų priežiūrai reikia rinktis tinkamus produktus priklausomai nuo tuometinės jų būklės, galima dažniau naudotis skalavimo priemonėmis ir balzamais bei plaukų kaukėmis po plaukų trinkimo šampūnu. Be to reikia racionaliai ir sveikai maitintis, vengti daugaiu saldumynų ir gazuotų gėrimų bei nesveikos mitybos produktų, kurie skatina odos riebumą, organizmo savijautos ir sveikatos pablogėjimą, o po to ir plaukų silpnumą ir slinkimą.
  • Nuo 18 iki 30 metų: Artėjant prie žmogaus organizmo lytinio brendimo piko, plaukų būna daugiausia, nes jų mažiau išslenka, o auga jie sparčiau. Tačiau kol žmogaus organizmo hormonų sistemą dar nepasiekė normos - pilnu tempu pradeda funkcionuoti endokrininės liaukos, išskirdamos hormonus, kurie verčia aktyviau veikti riebalines liaukas, dėl to padidėja plaukų ir galvos odos riebumas. Šiuo metu yra labai svarbu, kad plaukai būtų švarūs. Be to svarbu subalansuoti mitybą ir valgyti daugiau produktų, kuriose yra pakankamai ląstelienos (vaisiai, daržovės, įvairios kruopos). Pavasarį ir vasaros pradžioje organizmui yra ypatingai reikalingi natūralūs vitaminai. Reikia gerti daugiau negazuotų ir nealkoholinių skysčių (iki 2-3 litrų kasdien), kad visi šlakai laiku pasišalintų iš organizmo. Gazuoti gėrimai bei saldumynai skatina riebalų išskyrimą ir nėra sveiki odai bei plaukams.
  • Nuo 30 iki 60 metų: Gyvenimo būdas, vertingi ir kenksmingi įpročiai, įgytos ligos ir t.t., visa tai atsispindi plaukų būklėje. Plaukai pradeda žilti, retėti, sulėtėja jų augimas, sumažėja riebalinių liaukų riebalų kiekis, plaukai ir oda tampa sausesni. Be to, plaukai yra dažniau nualinami plaukų dažais, cheminiu sušukavimu, šukuosenų kūrimo produktų gausa ir begale kitų veiksnių. Šiuo gyvenimo periodu plaukai reikalauja daugiau dėmesio ir priežiūros, nei anksčiau, yra patartina reguliariai daryti stimuliuojantį kraujotaką galvos odos masažą ir naudoti tinkamus plaukų priežiūros preparatus.
  • Virš 60 metų: Mažėjant hormonų aktyvumui ir ypatingai estrogenų kiekiui plaukai plonėja, pradeda skilinėti, lūžinėti, slinkti, oda ir plaukai tampa vis sausesni. Šiuo periodu yra naudotina daryti reguliarų galvos odos masažą, drėkinamąsias ir maitinamąsias galvos odos ir plaukų specialių priežiūros preparatų procedūras.


Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis