Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Biologija      Plauko formavimasis

Plauko formavimasis

webb_2401
Plaukai pradeda formuotis esant kūdikiui mamos įsčiose jau trečiame mėnesyje, tuomet formuojasi plaukų folikulai (pailgos formos maišeliai, kanalai), kurie per visą žmogaus gyvenimą gamins plaukus. Yra nustatyta, kad tam tikri nėščios moters sveikatos nukrypimai nuo normos gali sąlygoti įvairių plaukų patologijas bei visišką nuplikimą paauglystėje ar jaunystėje.

Plauko ląstelės skersmuo yra maždaug 80-120 mikrometrų, priklausomai nuo lokalizavimo ir fiziologijos. Plauko ląstelės atomo skersmuo yra 0,000 000 000 1m, t.y. vienoje ląstelėje yra nuo 80.000 iki 120.000 atomų. Bendrai ant galvos odos, priklausomai nuo plaukų formos, plaukų ląstelių atomų kiekis gali svyruoti nuo 500.000.000.000 iki 1.000.000.000.000.

Pirminio plauko formavimosi eigos procesas atrodo sekančiu būdu: pradžioje epidermio embrioniniame sluoksnyje prasideda plauko ląstelės formavimasis, t.y. plauko embrioninė ląstelė pradeda dalytis ir augti į odos audinį. Šis embrioninės ląstelės dalijimasis vadinasi “plauko embrionu”, jai beaugant susiformuoja pailgos vamzdelio formos kanalas (plauko folikulas). 
 
Iš arčiau yra parodyti plauko ląstelės formavimasis embrioniniame sluoksnyje ir pačios pirmos "plauko embriono" atsiradimo stadijos. Pačioj pradinėj stadijoje "A" preiš atsirandant plauko folikului epidermis ir dermis yra nepakitę. Sekančijoje stadijoje "B" kelios derminės ląstelės susikaupia po epidermiu ir epiderminės ląstelės virš jų tampa stambesnės. Stadijoje "C" epiderminės ląstelės pradeda daugintis ir stumtis žemyn į dermį derminio spenelio ląstelėms iš paskos.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis