Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Slinkimas      Kitos formos       Traumatiniai nuplikimai

Traumatiniai nuplikimai (Alopecia Trichotillomania)

webb_4631
webb_4631
Alopecia Trichotillomania būklė pirmą kartą buvo identifikuota 1889 metais. Pats pavadinimas „trichotillomania“ pagrįstas plaukų manija (žmogus yra lyg apsėstas įkyria mintimi tampyti, truktelti ar išrauti plaukus). Trichotillomania yra neurologinė biologinė būklė ir gali vystytis pas žmones su nerimastavimu ar nusiteikimo ir nuotaikos problemomis. Trichotillomania gali paveikti vaikus ir suaugusius, tačiau dažniausia jos pradžia pasitaiko pas 13-mečius. Šiuo susirgimu vienodai gali susirgti berniukai ir mergaitės vaikystėje, tačiau su amžiumi tai dažniausia pasitaiko tik moterims. Ši plaukų slinkimo forma yra būdinga ne tik žmonėms, bet ir kitiems gyvūnams. Pavyzdžiui, gerai žinoma, kad papūgos, atskirtos nuo šeimininko, pradėda pešti savo plunksnas atskirose kūno vietose. Žmonės su Trichotillomania pradeda truktelti ir tampyti savo plaukus iki plikumo lopinėlių tampymo vietose arba kartais šie ploteliai primena išsklaidytą plaukų slinkimą. Plaukų tampymo vietos pasirinkimas yra atsitiktinis, gal būt tose vietose pajunta didesnį plaukų šiurkštumą arba bangavimą nei kitose vietose. Po plaukų išrovimo, paveikti šiuo susirgimu gali kramtyti ar net valgyti savo plaukus. Atsiradusią dėl plaukų tampymo plikę tampa tokiam žmogui patrauklesnė ir jis pradeda tampyti plaukus aplink tą vietą, plikumas didėja. Kartais tokio plikumo lopinėliai yra panašus į Alopecia Difusa padarinius.

Slinkimas dėl plaukų tempimo atrodo panašiai kaip ir Trichotillomania, tačiau dažniausia tai būna plaukų tempimo šukavimo metu ir tvirtų sagių ar gumučių (juostelių, kaspinėlių ir kt. plaukų aksesuarų) nerūpestingo naudojimo rezultatas. Plaukų garbanų sukimui naudojami suktukai ar žnyplės taip pat gali sukelti šio tipo plaukų slinkimą. Plaukų tempimo slinkimas dažnai atrodo kaip skirtingų lopinėlių plaukų slinkimas, nes plaukai tuose vietose nuolat yra labai stipriai veržiami ar tempiami. Plaukų slinkimas gali apimti bet kokį skalpo plotą ar vietą, priklausomai nuo šukuosenos tipo ar proceso, kuris sukelia tokio slinkimo tipą ir dažniausiai turi laikino plaukų slinkimo pobūdį. Slinkimas dėl plaukų tempimo ankstyvoje stadijoje apima paveiktus plaukų folikulus, tai stumia juos į Telogen fazę lokalizavimo (tempimo) vietoje, plaukai per prievartą stumiami išslinkimo link.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis