Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Slinkimas      Išsklaidytas slinkimas (Alopecia Difusa)       Ramybės fazės faktoriai (Telogen Effluvium)

Ramybės fazės faktoriai (Telogen Effluvium)

webb_4311
webb_4311
Žemiau yra išvardyti plaukų slinkimo ramybės fazės (Telogen Effluvium) faktoriai:
 • Vaistų poveikis į plaukų slinkimą – plaukų slinkimas gali būti sukeltas kai kurių skiriamų vaistų. Vaistų veikimo mechanizmas į plaukų slinkimą nėra gerai ištyrtas, tačiau greičiausiai t.t. vaistų poveikis pakeičia plaukų folikulų aplinką ir tuo prisideda prie plaukų ląstelių dauginimąsį – ląstelės praranda savybę dauginytis ir augti. Telogen Effluvium metu plaukų folikulai įžengia į paskutinę poilsio fazę ir plaukai palaipsniui išslenka. Tai gali atsitikti kelis mėnesius po vaistų vartojimo pradžios iki toks plaukų slinkimas tampa matomu. Plaukų folikulai priverstinai liks šioje būklėje kol tęsis vaistų poveikis. Nors skalpo plaukai yra labiausia paveikti, gali taip pat išsivystyti antakių, pažastų ir kuno plaukų slinkimas. Yra maža rizika dėl bet kokų vaistų nepalankaus poveikio į plaukų folikulus. Kiekvienas mūsų yra unikalus ir kiekvienas mūsų truputi kitaip reaguoja į vaistus. Plaukų slinkimas dėl vaistų poveikio palyginus su kitais faktoriais yra labai nežymus, tačiau yra žinoma, kad kai kurie vaistai gali sukelti ir didesnį šio pobūdžio plaukų slinkimą. Dauguma vaistų iš antidepresantų, raminamųjų ir antibiotikų grupių padidina plaukų slinkimo riziką.
 • Plaukų slinkimas dėl chemikalų /metalų poveikio – kaip ir vaistų poveikis, taip ir chemikalų ir metalų veikio mechanizmai, sukeliantys ne tik plaukų slinkimą, bet ir nuplikimą, nėra išsamiai ištyrti. Kai kurie metalai, pavyzdžiui, toks kaip geležis, yra reikalingi sveikatai pagerinti, tačiau šio metalo perdozavimas gali paveikti organizmą kaip toksinas. Beveik visų plaukų slinkimo priežasčių pašalinimas leidžia tikėtis palaipsnio plaukų ataugsimo. Chemikalų ir metalų sukelti plaukų slinkimai nėra nuolatiniai. Prie žinomų chemikalų / metalų, sukeliančių plaukų slinkimą, galima būtų priskirti: ličio druskas, jodą, geležį, aukso druskas, aliuminį, arseną, boro rūgštį, gyvsidabrį, talio druskas, cinką.
 • Nėštumo sukeltas plaukų slinkimas – nėštumas gali sukelti plaukų slinkimo padidėjimo vystymąsį. Plaukai gali pradėti slinkti per paskutinius tris nėštumo mėnesius arba iškart po vaiko gimimo. Dažnai plaukų slinkimas yra ramybėje esančių plaukų pasišalinimas, tačiau nėštumas kartais gali sukelti Alopecia Androgenetica vystymąsi moterims, kurios turi tokį polinkį. Apie 10-15 proc. nepastojusių moterų plaukų folikulai esa ramybės fazėje. Nėštumo metu vis daugiau ir daugiau plaukų folikulų įžengia trumpam į aktyvaus augimo fazę iki gimdymo, plaukų folikulų kiekis esančių ramybės fazėje sumažėja iki 5 proc. Po vaiko gimimo apie 60 proc. šių aktyvaus augimo stadijoje esančių plaukų akimirksniu pereina į ramybės ir iškritimo fazes. Plaukų slinkimas gali progresuoti kelis mėnesius po gimdymo tol, kol plaukų folikulai reorganizuos savo veiklą ir pabandys aktyvuoti plaukų gamybą. Nėštumo metu pailgėja hormonų poveikis, ypatingai Estrogenų. Estrogenai stimuliuoja plaukų folikulus ir paremia juos aktyviai auginti plaukų ląsteles. Taigi nėštumo metu plaukų folikulai neleidžia plaukams vystytis kaip įprasta, sutrinka augimo ciklai. Plaukų folikulai padidina savo pajėgumą vienodai, net jeigu dalis plaukų jau yra ramybės fazėje. Po vaiko gimimo Estrogenų lygis staiga sumažėja ir visi plaukų folikulai priversti įžengti į ramybės ir iškritimo fazes. Be to nėščia moteris valgo už du ir embrionas gauna maistingas medžiagas ir energiją. Jeigu po gimdymo motina staiga pakeičia savo mitybą rezultate pasireiškia vitaminų ir mineralų (maistingų medžiagų) stoka. Tada gali pradėti vystytis ramybės fazės esančių plaukų slinkimo padidėjimas.
 • Plaukų slinkimas sukeltas kontraceptinių vaistų – plaukų slinkimas gali padidėti bet kuriuo metu po oralinių kontraceptinių preparatų vartojimo. Plaukų slinkimas gali prasidėti bet kuriuo metu tarp vieno mėnesio ir dviejų metų nuo kontraceptinių preparatų vartojimo pradžios. Ramybės fazėje (Telogeno) esamų plaukų slinkimas gali būti laikinas, tai daugiau priklauso nuo individualių organizmo ypatumų ir nuo vaistų stiprumo. Kartais plaukai gali slinkti ilgiau nei yra vartojama šiuos preparatus nėštumui išvengti. Laikinas plaukų slinkimas gali išsivystyti ir iki mėnesio po šių preparatų vartojimo nutraukimo. Manoma, kad nutraukus šių preparatų hormonų naudojimą kūnas turi prisitaikyti prie kitos būklės. Oraliniai kontraceptiniai preparatai nuslopina natūralių hormonų produkciją. Po šių preparatų pasitraukimo iš organizmo jis pradeda gaminti Estrogeną ir Progesteroną pagal natūralų ciklą. Iš tikrųjų turi praeiti laikas kol organizmas prisitaikys ir prasidės normalus hormonų gamybos ciklas, nusistovės tam tikrų hormonų lygis, ypatingai tų, kurie įtakoja plaukų folikulus.
 • Plaukų slinkimas susijęs su dieta – plaukų folikulų ląstelės turi labai didelį medžiagų apykaitos aktyvumą. Jos yra vienos aktyviausių mūsų organizme, greitai dalijasi ir gamina eilę produktų. Šis nepaprastas aktyvumo tempas daro plaukų folikulus labai jautriais energijos resursų kiekiui. Negaunant energijos šis aukšto lygio plaukų ląstelių gamybos tempas smunka. Plaukų slinkimo susijusio su įvairių dietų prisilaikymo rezultate plaukų folikulai įžengia į ramybės ir iškritimo fazę anksčiau, nes jiems trūksta energijos resursų aktyviai augti, trūksta maistingų medžiagų.
 • Plaukų slinkimas dėl vitaminų stokos – dažniausia dėl B grupės vitaminų komplekso, kurį sudaro tokie vitaminai: B1 (tiaminas), B2 (riboflavinas), B3 niacin (nicotino rugštis), B6 (pyridinas), B12 (cyanocobalaminas), B9 (folio rugštis), B5 (pantotenato rugštis) ir biotinas. Iš jų pats svarbiausias plaukų folikulams yra biotinas. Vitaminas C neturi ypatingą poveikį į plaukų slinkimą, bet įtakoja odos būklę ir plaukų skaidulų formavimąsi. Jeigu stokojama vitamino C ląstelės plaukų folikulo kanale per daug suaktyvėja, susiformuoja keratino kamštis ir tolio folikulo plaukas pradeda vystytis nenormaliai – spiralės formos.
 • Plaukų slinkimas dėl elementų stokosgeležies deficitas yra tipiškas vakarietiškoms dietoms ir dažnai gali išprovokuoti plaukų slinkimą. Moterims ypatingai reikalingas pakankamas kiekis geležies, nes jos netenka geležies reguliariai menstruacijų metu. Kraujo donorystė taip pat įtakoja geležies netekimą. Chroninė geležies stoka pasireiškia tokiais simptomais kaip anemija, depresija, plutgalio formos nagai, ir net letargija. Ypatingas cinko deficitas pasireiškia daugybiniais simptomais, tame tarpe diarėja, egzema ir panašiomis odos problemomis. Cinkas yra svarbus plaukų skaidulos gamyboje ir stokos rezultate vystosi viso kūno ir skalpo išsklaidytas plaukų slinkimas. Vegetarai labiau linkę turėti cinko deficitą, nes cinkas pagrinde yra mėsoje ir žuvies mėsoje. Cinko stoka pasireiškia pas žmonės su chroniniais gastroenteritais (skrandžio ir plonosios žarnos uždegimais) ir pas tuos, kas patirė žarnos operaciją. Vario deficitas tiesiogiai veikia plaukų slinkimą, nes šio elemento stoka mažina geležies absorbavimą. Žemas vario lygis sumažina geležies pasisavinimą ir išprovokuoja plaukų slinkimą. Maistinis vario nepakankamumas taip pat įtakoja plaukų kokybę. Plaukai plonėja ir lengvai lūžta. Plaukų folikulai sumažina plaukų kiekį aktyvaus augimo fazėje ir pereina į ramybės fazės slinkimo būklę.
 • Streso sukeltas plaukų slinkimas - ilgai trunkantis chroninis stresas, depresija, nerimas gali išprovokuoti plaukų slinkimo vystymąsi. Toks plaukų slinkimas gali išsivystyti nuo kelių savaičių iki keturių mėnesių po streso epizodo. Streso mechanizmo poveikis į plaukų folikulus nėra gerai išstudijuotas, bet yra žinoma, kad plaukų folikulai yra apsupti nervų ląstelių. Potencialiai, bet koks nepalankus cheminis nervų sistemos procesas gali pranešti plaukų folikulams nepalankius signalus.
 • Plaukų slinkimas po chirurginės operacijos – chirurginės operacijos turi fizinio šoko poveikį į organizmą. Po operacijos mūsų organizmas kovoja saves atkurimo labui. Dauguma maistingų medžiagų nukreipiami svarbiausių organų atkurimui ir organizmo struktūros vientisumo reorganizavimui. Plaukų folikulai nėra gyvybiškai svarbūs organai, taigi negaunant maistingų medžiagų jie išslenka dėl maistingų medžiagų nukreipimo kitur. Neturint gerų maistingų medžiagų resursų plaukų folikulai sulėtina savo veiklą arba nutraukia savo aktyvumą. Tai gali sukelti pastebimą progresuojantį plaukų slinkimą net po trijų mėnesių po operacijos. Chirurginių operacijų veikimo mechanizmas susijęs su plaukų slinkimų padidėjimu ir dėl kitų faktorių, pavyzdžiui, tokių kaip anestezija, kraujo perpilimas ir kt.
 • Plaukų slinkimas susijęs su infekcija – infekcija gali išprovokuoti Telogen Effluvium tipo plaukų slinkimą. Kaip tiksliai tai įvyksta nėra gerai išstudijuota, tačiau labiau tikėtina, kad plaukų slinkimo padidėjimas susijęs su sveikatos pablogėjimu dėl chroninių susirgimų. Kadangi po infekcijos atakos organizmas reikalauja maistingų medžiagų ir pasitaiko hormonų pakitimų, plaukų folikulai lyg patenka į nesveiką aplinką. Tai sumažina plaukų folikulų augimo aktyvumą arba nutraukia aktyvią jų veiklą ir jie laukia aplinkos pasikeitimo. Sėkmingas infekcijos gydymas ir chroninių imuninės sistemos stimulų pašalinimas leidžia organizmui kompensuoti plaukų slinkimą, plaukai vėl pradeda normaliai augti.
 • Chroninis Telogen Effluvium slinkimas – dar vadinamas lėtiniu, toks plaukų slinkimas dažnai pasireiškia moterims, kurios jaunesnės turėjo labai tankius, storus plaukus. Faktinė šio tipo plaukų slinkimo pradžia dažniausiai būna nuo 40 metų amžiaus, tačiau jis gali pasireikšti ir jaunesnioms moterims bei kartais paaugliams. Šis plaukų slinkimas nėra nuolatinis, tačiau jis gali nenustoti iki 72 mėnesių. Vyrams šis susirgimas pasitaiko labai retai. Skirtingai nuo kitų rūšių Telogen Effluvium, šio tipo slinkimo pradžia gali būti gana staigi ir palaipsniui apimti visą galvos odą. Plaukų paretėsimą dažnai galima pastebėti vietose, kurios yra visiškai nebūdingos moterims. Plaukų plonėjimas gali kisti laikui bėgant. Lėtinio Telogen Effluvium sąlygomis plaukų folikulų, ęsančių Telogen stadijoje, yra neįprastai daug. Tai atitinkamai reiškia, kad daug plaukų lengvai išsitraukia iš paciento galvos odos, plaukų tempimo testo rezultatai yra visada teigiami, kliniškai, skirtingai nuo Alopecia Androgenetica, šiom sąlygom nėra diagnuozuojama daugiau nei miniatiūrinių plaukų folikulų, nei Vellus plaukų kiekių. Yra skaitoma, kad asmenims, sergantiems lėtiniu Telogen Effluvium, toks nuolatinis plaukų slinkimas negali sukelti didesnį plikimą paveiktose galvos odos zonose, tačiau yra patariama stengtis maksimalial pašalinti galimas šalutines slinkimo prielaidas. Yra manoma, kad tokie dideli plaukų folikulų kiekiai kartu "įžengia" į Telogen stadiją dėl t.t. neaiškios bet proprocingos jų plaukų augimo ciklų sinchronizacijos, o ne šiap chaotiško "mozaikos" modelio. Taigi yra skaitoma, kad nukreiptas galvos odos balansavimas ir aktyvi plaukų šaknų stimuliacija gali padėti spręsti tokio pobūdžio plaukų folikulų augimo ciklų stabilizavimą, taigi bendro lėtinio Telogen Effluvium malšinimo.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis