Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Slinkimas      Židinynis slinkimas (Alopecia Areata)       Formos

Formos

webb_4521
webb_4521

webb_4522
webb_4522
Alopecia Areata gali turėti įvairias formas. Dažniausia viename atskirame vieno ar dviejų centimetro skersmens plotelyje tiesiog išslenka plaukai. Šis išslinkusių plaukų lopinėlis gali atsirasti bet kuriame plaukuotos odos plote tačiau dažniausia atsiranda ant skalpo. Šis pirmas išslinkusių plaukų lopinėlis gali atsirasti bet kur plaukuotos galvos odoje. Ten, kur atsiranda pirmas plikumo lopinėlis, nebūtinai ateityje išsivystys Alopecia Areata. Būsimą plaukų slinkimo raidą yra neįmanoma numatyti. Apie 65 proc. žmonių su Alopecia Areata turi tik vieną ar du plaukų slinkimo lopinėlius ir dažnai ten su laiku plaukai atauga. Tačiau, kitiems vėliau gali išsivystyti didesnis ar pastovus nuplikimas. Pirmi vienas ar du plikumo lopinėliai gali išsiplėsti ar kitose vietose prasidėti plaukų slinkimo vystymasis židiniais.

Alopecia Areata tipo plaukų slinkimas gali tęstis daug metų su kai kuriais plaukų ataugsimais arba plaukai atauga tarp slinkimo padidėjimo ir remisijos. Alopecia Areata eiga yra nuspėjama. Tai gali trukti neilgai ir plaukai greit vėl atauga per kelis mėnesius. Visų pirma, visi ataugę plaukai turi plonėjimo polinkį, plaukai be pigmento vėliau sugrąžina natūralų atspalvį ir tekstūrą. Ataugsimas gali apimti vieną skalpo regioną, tuomet kai plaukų slinkimas vystosi kitose vietose. Kai kurie žmonės su Alopecia Areata gali turėti ataugusių plaukų natūralaus atspalvio pokyčius, nepriklausomai nuo to kada jie atauga – po pirmo ar eilinio išslinkimo, šit plaukų natūralaus atspalvio pakitimai gali būti nuolatinio pobūdžio.
 
Alopecia Areata gali būti kelių skirtingų plaukų slinkimo formų:
  • Skritulio ar ovalo formos plaukų išslinkimo ploteliai (Alopecia Areata);
  • Plaukų išslinkimas siaurame juostos formos ruože (Alopecia Ophiasis);
  • Netekimas visų plaukotos galvos dalies ilgų plaukų (Alopecia Subtotalis);
  • Netekimas visų skalpo plaukų (Alopecia Totalis);
  • Netekimas visų skalpo ir kūno plaukų (Alopecia Universalis);
  • Barzdos, usų plaukų išslinkimas pas vyrus (Alopecia Barbae). 

webb_4523
webb_4523

webb_4524
webb_4524

webb_4525
webb_4525
Alopecia Areata gali pradėti vystytis pakaušio srityje ir turėti juostos pavidalą (Alopecia Ophiasis). Kai tai atsitinka, plaukų slinkimas apsiriboja tik šia vieta ir nepaliečia kitų skalpo vietų. Deja, šios ligos vystymasis yra susijęs su ilgai trunkančių gydymu ir paūmėjimais. Visais Alopecia Ophiasis atvejais plaukai atauga sunkiau, kuo didesnis nuplikimo plotas, tuo mažiau šansų geram rezultatui.
 
Alopecia Subtotalis charakterizuojasi lėtu susirgimo progresavimu – išslenka visi stori plaukai, pasilieka tik trumpi ir viršugalvio bei smilkinių pūkelio plaukai. Kartais pasireiškia antakių ir blakstienų paretėjamas. Alopecia Totalis – tai visos galvos plaukų netekimas. Išslenka visi plaukai plaukuotoje galvos dalyje ir ant veido. Esant kitai formai visiško nuplikimo Alopecia Universalis plaukai išslenka visose kūno vietose. Taip pat gerokai pakinta nagų būklė, jie nuplonėja, gali lūžinėti, atsirasti išilginių įdubimų ir t.t. Dažniau išplestinis plaukų slinkimas vystosi palaipsniui (Alopecia Subtotalis), tačiau kai kurie žmonės gali turėti vienalaikį skalpo ar kūno plaukų slinkimą panašų į Alopecia Totalis ar Alopecia Universalis - tiesiog per kelias savaites. Tokia staigaus netekimo formą sudaro mažumą (apie 7 proc.) visų Alopecia Areata paveiktų šios ligos žmonių. Statistiniais duomenimis nuo Alopecia Totalis / Alopecia Universalis pasveiksta apie 10 proc. paveiktų pacientų, taip pat jei nuplikimas prasidėjo prieš lytinį organizmo subrendimą, tada gydymo rezultato prognozė yra dar geresnė. Šio susirgimo priežastis nėra iki galo išaiškinta, minimas genetinis polinkis, endokrininės sistemos sutrikimai, įvairaus pobūdžio psichinės traumos, stresai. Yra taip pat manoma, kad tai atsitinka dėl svogūnėlio autoimuninio mechanizmo suveikimo, dėl Limfocitų atakos į besivystantį plauko folikulą, dėl ko sutrinka plauko keratinizavimas ir progresuoja (yra stimuliuojama) Telageno fazė. Alopecia Subtotalis charakterizuojasi lėtu susirgimo progresavimu – išslenka visi stori plaukai, pasilieka tik trumpi ir viršugalvio bei smilkinių pūkelio plaukai. Kartais pasireiškia antakių ir blakstienų paretėjamas. Alopecia Areata gali pradėti vystytis pakaušio srityje ir tai vadinsis Alopecia Ophiasis. Kai tai atsitinka, plaukų slinkimas apsiriboja tik šia vieta ir nepaliečia kitų skalpo vietų. Deja, toks plikumo vystymasis yra susijęs su ilgai trunkančių gydymu ir rezistencija. Visais viršugalvio Alopecia Areata atvejais plaukai atauga sunkiau, kuo didesnis nuplikimo plotas, tuo mažiau šansų geram rezultatui.

Be paminėtų dažniau paplitusių formų Alopecia Areata rečiau gali turėti ir kitą pavidalą. Kai kurie žmonės patiria Alopecia Areata pradžią nuo išsklaidyto (difuzinio) plaukų slinkimo formos (Alopecia Difusa). Yra sunku iš karto atskirti tokio pobūdžio plaukų slinkimą nuo visų kitų iš išorės tapatiškų išsklaidytų slinkimų formų Alopecia Diffusa. Tačiau su laiku, skirtingų diagnozių išsklaidytas slinkimas, pavyzdžiui, Telogen Effluvium, vyksta ribotą laiką, keletas mėnesių, o po to sustoja, arba esant Alopecia Androgenetica progresuoja palaipsniui gan lėtai. Tuo tarpu esant Alopecia Areata išsklaidytas plaukų slinkimas pastoviai ir gretiai progresuoja iki tam tikros formos dalinio netekimo.
 
Galima turėti specifinės Alopecia Areata formas kai susirgimas yra ribojamas antakiais ir / ar blakstienomis. Kai Alopecia Areata pirma prasideda šiose srityse, tai susirgimas labai retai apima visą skalpą. Tačiau, atvirkštiniame variante tai nėra tiesa. Kai Alopecia Areata prasideda skalpe, tai žymiai dažniau gali vėliau įtakoti ir antakius ir blakstienas. Taipogi Alopecia Areata gali paliesti ir vyrų barzdas (Alopecia Barbae). Kartais Alopecia Areata gali pradėti vystytis tam tikrose vietose, tokiose kaip odos apgamas. Apgamas yra dėmė odoje su skirtingu nei aplinkinės odos atspalviu. Kartais Alopecia Areata gali pradėti vystytis iškart po kūdikio gimimo ir po mažiausio jo plaukų ataugimo. Tačiau, kadangi įprastai Alopecia Areata yra įsigyta liga, tai labai rėtai pasitaiko atvejų su įgimta Alopecia Areata vaikams po gimimo.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis