Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Plaukų struktūros pažeidimai       Cheminiai pažeidimai

Cheminiai pažeidimai

Cheminių procedūrų sukelti pažeidimai sukelia negrįžtamus vidinės plauko struktūros pakeitimus. Kokius plaukus mes vadiname chemiškai pažeistais, porėtais? Kai plaukai yra dažnai ar netausotinai dažomi, šviesinami, blukinami, daromas cheminis sušukavimas ar, atvirkščiai, tiesinimas – tokius plaukus mes vadiname chemiškai pažeistais, porėtais. Dažyti plaukai yra ypatingai jautrūs ultravioletinių spindulių poveikiui, nes nuo šio poveikio dažų pigmentai oksiduojasi ir su laiku išblunka. Tam, kad dažytų plaukų atspalvis nepasikeistų ir neišbluktų, reikia naudoti dažytų plaukų priežiūros šampūnus ir skalavimo priemones bei balzamus ir kaukes. Dažytų plaukų priežiūros preparatuose nėra oksiduojančių medžiagų, tačiau yra gausu maitinamųjų, drėkinamųjų, atkuriamųjų komponentų. Jeigu plaukai yra dažnai dažomi ar yra nualinti cheminių preparatų, patartina naudoti kartą per savaitę dažytų (ar cheminių preparatų paveiktų) plaukų kaukę.

Chemiškai pažeistų plaukų paviršius porėtas, šiurkštus, raginis epidermio sluoksnis sutrūkęs. Jei plaukai yra ilgi, jų galiukai dažniausiai yra skilinėjantys. Tokius plaukus sunku šukuoti, jie veliasi, lūžinėja mazgelių (kilpų, ryšulėlių) vietose, iš tokių plaukų yra sunku sukurti patvarią šukuoseną, plaukai neblizga, jiems trūksta drėgmės ir švelnumo bei elastingumo, jie yra kietesni ir nevienodo storio, juos negalima džiovinti džiovintuvu (o jeigu vis dėl to tenka, tai būtina jiems panaudoti plaukų standinimo preparatą su apsauga nuo karščio poveikio). Priežastys dažnai glūdi ne tik cheminių preparatų poveikyje plaukų struktūrai ar geros plaukų priežiūros stokoje, bet ir bendros organizmo sveikatos būklės pablogėjime, ir kaip to pasėkoje -folikulų maitinimo sutrikime. Jei plaukai yra nukentėję per visą ilgį (per daug tiesioginių saulės spindulių, cheminis plaukų sušukavimas, šviesinamas, dažymas ir t.t.), specialūs preparatai po kiekvieno plaukų plovimo padeda bent paviršutiniškai atkurti plaukų blizgesį ir lankstumą.
 
Kiekvienas plaukas susideda iš daugybės polipeptidų grandžių. Atliekant cheminį plaukų sušukavimą cheminiais preparatais yra suardomi šių grandžių disulfidų ryšiai, plaukas suminkštėja ir lengvai priima suktuko formą, po to plauko struktūra yra apdorojama specialaus preparato, kuris neutralizuoja cheminio losjono poveikį ir sutvirtina suardytus disulfidų ryšius su nauja plauko forma, be to po neutralizavimo procedūros plaukas sukietėja. Žemiau yra parodytas polipeptidų grandies pasikeitimas po cheminio sušukavimo losjono poveikio. Antrame paveiksliuke yra schematiškai parodytas plaukas prieš cheminį apdorojimą su nepakitusias polipeptidų grandžių junginias, kurie suteikia plaukui jėgos ir tamprumo. Sekančiame plaukas įgauna naują (suktuko) formą ir kitokią polipeptidų grandžių konfigūraciją.

webb_3531
webb_3531
webb_3532
webb_3532
webb_3533
webb_3533

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis