Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų augimas       Augimo ypatumai

Plaukų augimo ypatumai

webb_1411
webb_1411
Viso gyvenimo laikotarpiu plaukai nuolat keičiasi, jų tipas nuolat kinta nuo gimimo iki senatvės. Prie fiziologinių aplinkybių pasikeitimo tas pats plauko folikulas gali suformuoti begalę kitų tipų plaukų. Visi plaukų folikulai formuojasi nuo gimimo ir toliasniame gyvenimo laikotarpyje naujų folikulų neatsiranda. Kiekvienas folikulas užprogramuotas taip, kad galėtų duoti gyvybę apytiksliai 25 plaukams, kurių „gyvenimo kelias“ apytiksliai trunka nuo 2-3-jų iki 6-ių metų. Žmonių plaukai auga ciklais: kiekvienas plaukas pereina savo individualų ciklą, neatsižvelgiant į kaimynystėje esančius folikulus, taip sudarydamas vienarūšę išvaizdą. Plaukų augimui bei struktūrai turi didžiulė įtaka organizmo sveikatos būklė, gyvenimo būdo specifika ir mitybos kokybė. Plaukai reikalauja atitinkamos priežiūros nepriklausomai nuo amžiaus, bet yra tam tikrų ypatumų plaukų priežiūroje, kurie priklauso nuo žmogaus amžiaus.
 
Pas žmogų pirmieji plaukai atsiranda trečio mėnesio pabaigoje esant motinos įsčiose. Išsivystymo laikotarpiu, pūkelis (Vellus) dengia visą būsimo vaiko kūną. 2-3-jų metų amžiuje pūkelis pasilieka tik ant kūno ir galūnių, o ant galvos pūkelį pakeičia tarpiniai (Intermediate) plaukai. Tarpiniai plaukai turi spalvą, kuri gali neatitikti terminalinių plaukų spalvą lytinio brendimo laikotarpyje. Ilgi (Terminal) plaukai turi stabilesnę spalvą ir yra pakankamai tamprūs.
 
Esant 15-30 metų plaukai auga greičiausia, hormoninė organizmo sistema dar nesinormalizavo, nes pilnu pajėgumu pradeda veikti endokrininės liaukos ir išskirti hormonus – estrogeną ir progesteroną. Šie hormonai priverčia riebalines liaukas aktyvinti savo veiklą, šios veiklos rezultate yra dažnai riebaluoti plaukai. Šiuo metu ypač yra svarbu laikytis viso kūno odos ir plaukų švaros. Būtina subalansuoti maitinimą – valgyti produktus, kurie yra praturtinti ląsteliena (vaisiai, daržovės, įvairios kruopos), gerti daugiau skysčių (negazuotų, nealkoholinių, nesaldintų). Profilaktiškai daryti masažą. Stengtis sveikai gyventi. Būtent įprotis rūpintis savo sveikata garantuos ir sveikatą, ir gerą išvaizdą, ir sveikus plaukus.
 
Esant 30-50 metų jau reikalingi ne tik plaukų švarumas ir įprasta priežiūra, bet ir profilaktinis plaukų struktūros “gydymas”. Reikia žinoti, kad su amžiumi riebalinės liaukos gamins vis mažiau ir mažiau riebalų, tai reikš, kad plaukai vis daugiau bus linkę sausėti. Taigi reikia labiau jais pasirūpinti. Šiuo gyvenimo periodo pabaigoje jau aiškiai matosi pirmi plaukų struktūros būklės pablogėjimai, sulėtėja jų augimas, plaukai paretėja. Dėl to reikia pradėti daryti reguliariai galvos odos masažą, stimuliuojanti kapiliarų kraujotaką.
 
Esant virš 50 metų sulėtėja plaukų augimas ir pablogėja jų būklė, sumažėja estrogenų gamyba ir daugybė kitų šiam procesui būdingų ir lygiagrečiai vykstančių faktorių, kurie sąlygos plaukų plonėjimą, retėjimą, skilinėjimą, slinkimą. Todėl reikia ypatingai pasirūpinti plaukais ir oda.

Plaukų augimas per dieną priklauso nuo amžiaus – vidutiniai statistiniai duomenys:

Amžiaus kategorija Galvos plaukų augimas per dieną Antakių plaukų augimas per dieną Šlaunų plaukų augimas per dieną
Prieš lytinį subrendimą 0,41 mm. 0,14 mm. 0,13 mm.
Paauglystės periodu 0,30 mm. 0,14 mm. 0,16 mm.
Brendimo periodu 0,34 mm. 0,16 mm. 0,25 mm.
Brandos periodu 0,33 mm. 0,16 mm. 0,22 mm.
Pensinio amžiaus periodu 0,32 mm. 0,16 mm. 0,19 mm.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis