Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Plaukų savybės

Plaukų savybės

webb_1801
webb_1801
  • Plaukas turi labai didelį atsparumą mechaniniams veiksniams. Tam, kad suplėšyti sveiko suaugusio žmogaus plauką reiktų panaudoti jėgą iki 160 kg/kv.cm. Plaukai yra labai lankstūs ir elastingi. Sausą sveiką plauką galima ištempti ant 20-30 proc., sudrėkintą šaltu vandenių plauką galima ištempti 50 proc. jų pirmikščio ilgio. Nustojus ištempinėti sveikas plaukas gana greitai grįžta prie pirmikščio ilgio.
  • Savo tamprumo ir elastingumo dėka plaukai prilygsta aliuminiui (vienas plaukas gali atlaikyti iki 200 gramų svorio), tokio tempimo negali atlaikyti daugelis tekstilės pluoštų tokio plonumo audinių, jie plyšta.
  • Plaukai išlaiko šilumą – oras, patekęs tarp plaukų apgaubia odą plėvele, neleidžiant išeiti šilumai; kuo daugiau plaukai tiesinasi, tuo daugiau jie išlaiko oro bei šilumos.
  • Dėka odos riebalų sekreto dengiančio plauką, jie gali sulaikyti savo paviršiuje dulkes, šukuoseną formavimo priemonių likučius, sunkias cigarečių dūmų daleles, automobilių degimo dujų, sodžiaus frakcijas, neskiedžiamųjų druskų nuosėdas ir kt.
  • Plaukai turi gera elektros laidumą, pavyzdžiui, šukuojant sausus plaukus jie labai greitai įsielektrina.
  • Didelė plaukų varža puvimui charaterizuoja plaukų tvirtumą biologiniams veiksniams.
  • Plaukai turi savybė kaupti kai kurias medžiagas, tai leidžia juos naudoti kaip indikatorius. Šį plaukų savybė jau seniai yra naudojama kriminalistikoje.
  • Žmogaus plaukas yra higroskopiškas, t.y. turi savybę sugerti drėgmę, o taip pat gliceriną, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalus; sugeriant plauko tūris padidėja 10-25 proc. Plauko paviršiuje pasilieka ir negali susigerti mineraliniai aliejai, vazelinas ir vazelino aliejus.
  • Šarmai ir rūgštiniai preparatai mažina plaukų tamprumą, bet didina jų galimybę sugerti vandenį, dėka to plaukai gali 2-3 kartus padidinti savo tūrį, ištempiant ir susukant suvilgytą šarmais plauką vyksta negrįžtami plauko formos pakeitimo procesai (cheminis plaukų sušukavimas ar ištiesinimas). Rūgštiniai preparatai (vandenilio peroksidas) plonina plauką, mažina jų elastingumą, jie lūžinėja ir tampa labiau porėti.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis