Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Įvadas      Odos ypatumai

Pagrindiniai odos ypatumai

webb1101
Iš bilologinės pažiūros taško mūsų plaukai yra odos priedas. Ir nagrinėti nuodugniau plaukus nepaminėjus odos yra praktiškai neįmanoma. 
 
Žmogaus išorė byloja apie tai, kas vyksta organizmo viduje, dėl to oda yra vienas iš svarbiausių sveikatos rodiklių. Sveikame kūne – sveika siela, teigė senovės graikai ir jie neklydo. Oda atskiria mus nuo supančios aplinkos ir saugoja nuo jos veiksnių, kita vertus ji vienija mus su viskuo, ką matome, girdime, užuodžiame ar liečiame – tai yra jungtis tarp žmogaus ir aplinkinio pasaulio. Oda – mūsų kūno gynėjas. Ji kasdien susiduria su daugybe išorės veiksnių: yra šaldoma, šildoma, plaunama, sausinama, įpjaunama, nudeginama, trinama, netgi kramtoma! Oda, kaip mūsų kūno dalis, daugiausia nukenčia nuo ,,smūgių” iš vidaus bei išorės. Oda sureaguoja į pragaištingus neigiamus aplinkos faktorius: oro sąlygų kaitos ir taršos, intensyvaus ultravioletinio spinduliavimo poveikių. Oda nelieka nuošalyje ir nuo vidinių problemų, reaguodama į stresus, nemigą, persivalgymą, rūkymą, vidaus organų susirgimus ir pan., tad rūpindamiesi išoriniu odos grožiu reikia pasirūpinti ir vidine viso organizmo darna. 
 
Oda turi didelę svarbą organizmo gyvenime ir atlieka įvairias skirtingas funkcijas - saugo organizmą nuo įvairesnių išorės pažeidimų ir poveikių, padeda reguliuoti kūno temperatūrą, išskiria vandens perteklių ir pan. Be to, joje yra daug receptorių, taigi oda yra ir labai svarbus jutimo organas. Oda visada parodo visas mūsų elgesio su ją pasekmes ir senėjimo laipsnį. Odą gali susenti prieš laiką nuo ligų, prastos mitybos, žalingų įpročių, pernelyg ilgai trunkančio būvimo karštame, šaltame ar labai drėgname klimate ir pan. Jeigu mes apsisprendžiame turėti švarią, elastingą gražią odą, reikia teisingai ją rūpintis: valyti, drėkinti ir pan. ir kuo anksčiau tai pradėsime daryti, tuo geriau atrodysime.
 
Be atliekamų  funkcijų  pagrindiniai odos ypatumai yra jos  tipai  ir  savybės . Detalesnė informacija apie vidinius odos sudėtį ir vykstančius procesus pateikta  odos biologijos  skirsnyje.   

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis