Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Biologija      Plauko šaknis

Plauko šaknies biologija

webb_2201
Kokia yra plauko biologija, kokia sandara, kokie procesai vyksta viduje ir kokia įtaka turi bendra organizmo būklė plaukų išvaizdai? Informacija šiais klausimais leis mums geriau suvokti ką mes darome su savo plaukų išvaizda ir koks bus rezultatas. Yra žinoma, kad plaukai puikiai atspindi esamą žmogaus būklę, kadangi būtent jie greičiausiai reaguoja į visus organizmo ir aplinkos pakitimus.
 
Plauko sandara yra pakankamai sudėtinga ir supaprastinimui yra dalinama į pirminius ir antrinius plauko “organus”.
Pirminiai plauko “organai” – plauko šaknis ir plauko kamienas. Plaukas susideda iš šaknies (radix pili), esančio po oda, ir kamieno (asarib), esančio virš odos. Plauko šaknis užsibaigia paplatėjimu (ostium)– plauko svogūnėliu ir yra plauko maišelyje, kuris vadinasi plauko folikulu. Kiekvienas plaukas turi nuosavą įvairaus gylio folikulą. Folikulo gylis priklauso nuo odos storio ir lokalizavimo. Kiekvieno plauko šaknis turi hormoninius receptorius ir hormonai beveik pilnai kontroliuoja plauko gyvenimo trukmę. Antriniai plauko “organai” – plauko raumuo ir riebalinės liaukos. Plauko raumuo susitraukęs priverčia plauką keltis, o riebalinės liaukos saugo plauko ir odos švelnumą ir lygiagrečiai skatinta plauko struktūros suragėjimą. Tačiau nagrinėti nuodugniau plaukų sandara reikia kartu su jų dirva - odą.  
 
Plauko sandara iš arčiau: 1 - arteria ir vena; 2 - hipoderma (poodinis riebalų sluoksnis); 3 - plauko šaknis; 4 - plauko raumuo; 5 - kraujo kapiliarų tinklas; 6 - nervų galunių (meissnerio) sluoksnis; 7 - riebalinė liauka; 8 - bazalinis (embrioninis) epidermio sluoksnis; 9 - dygliotas epidermio sluoksnis; 10 - grūdėtas epidermio sluoksnis; 11 - blyzgantis (permatomas) epidermio sluoksnis; 12 - prakaito liaukos anga; 13 - plauko kamienas.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis